Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Spotkanie odbędzie się w sobotę 1 listopada na Allianz Arena. Przedstawiamy 3 powody, dla których trzeba obejrzeć ten mecz.

1. Robert Lewandowski w roli głównej

Stosunkowo niedawno Robert Lewandowski przeszedł z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium. Polak tylko raz grał przeciwko swojemu byłemu klubowi. To spotkanie nie było udane dla jego nowej drużyny, przede wszystkim dlatego, iż rywale pilnowali skrupulatnie polskiego napastnika monachijczyków. W związku z tym nasz rodak nie miał możliwości przeprowadzenia zbyt wielu akcji. Teraz Lewandowski również będzie walczył z rywalami, którzy prywatnie są jego przyjaciółmi. Jednak na boisku Polak zapewne nie będzie miał sentymentów. Ten mecz będzie wielkim widowiskiem nie tylko dla Niemców, ale również dla Polaków. W końcu chyba każdy z nas chce widzieć Lewandowskiego w akcji.

2. Marco Reus nowym piłkarzem Bayernu? Odpowiedź, być może, po meczu

W Monachium zawodnik Borussii będzie miał okazję zaprezentować się być może swojemu nowemu pracodawcy. Jeśli reprezentant Niemiec strzeli gola w hicie Bundesligi, to zapewne przybliży się do transferu do drużyny mistrza Niemiec. Jedno jest pewne – 1 listopada trenerzy oraz działacze Bayernu Monachium będą zwracali szczególną uwagę na Marco Reusa.

 

(Eastfrisian/Creative Commons 3.0)
(Eastfrisian/Creative Commons 3.0)

3. Pojedynek u siebie. Kto wygra: Borussia, która od 5 lat nie przegrała z Bayernem w Bundeslidze, czy aktualny mistrz Niemiec, Bayern Monachium?

Borussia Dortmund ostatnio przegrywała z Bayernem w różnych rozgrywkach, ale nie w Bundeslidze. W lidze niemieckiej BVB jest niepokonana w starciu z Bawarczykami od 5 lat. Jak będzie tym razem? Przekonacie się oglądając transmisję z meczu w Eurosporcie 2. Początek spotkania o godzinie 18.30.