Chelsea – Liverpool 1:3. Mistrzowie Anglii wciąż tkwią w marazmie. Tym razem pełną pulę na Stamford Bridge zgarnęli gracze The Reds. Bramki dla podopiecznych Jurgena Kloppa strzelili: Philippe Coutinho (dwie) oraz Christian Benteke. Honor gospodarzy uratował (ale czy posadę Jose Mourinho?) Ramires.

Przedstawiamy 10 statystyk i ciekawostek z meczu Chelsea – Liverpool, które prawdziwy kibic Premier League znać powinien:
    1. Chelsea prowadzona przez Jose Mourinho przegrała już 6. ligowe spotkanie w tym sezonie (na 11 rozegranych kolejek). Tym samym Portugalczyk już teraz wyrównał swój najgorszy wynik w tej materii jako menadżer The Blues.
    2. Philippe Coutinho zanotował pierwszy dublet bramkowy w Premier League.
    3. Reprezentant Canarinhos przerwał też serię 710 minut bez gola w rozgrywkach ligowych.
    4. Pierwszy raz od maja 2008 roku, kiedy to drużyna Middlesbrough rozgromiła w lidze Manchester City – UWAGA – 8:1, Brazylijczycy wpisali się na listę strzelców po stronie obu zespołów.
    5. Przed dzisiejszym starciem na Stamford Bridge, w ostatnich 10 meczach na wyjeździe z Chelsea, The Reds tylko w jednym spotkaniu potrafili pokonać bramkarza The Blues.
    6. Piłkarze Chelsea stracili w obecnej kampanii Premier League już 22 bramki! To najgorszy wynik w lidze (takim samym mogą „pochwalić się” także gracze Newcastle United oraz Bournemouth).
    7. Dopiero drugi raz w ostatnich 16 meczach (licząc wszystkie rozgrywki) zawodnicy Liverpoolu potrafili strzelić rywalowi przynajmniej 2 gole w jednym spotkaniu.
    8. Eden Hazard wciąż szuka formy. Na razie bezskutecznie. W meczu z The Reds Belg nie wykreował kolegom żadnej szansy strzeleckiej, nie oddał również żadnego strzału na bramkę Simona Mignoleta.
    9. Dla fanów Chelsea mamy również dobrą wiadomość – podopieczni Jose Mourinho w 25. spotkaniu z rzędu przed własną publicznością potrafili strzelić przynajmniej jednego gola. To najdłuższa tego typu aktywna seria w Premier League.