Największa gwiazda i najlepszy zawodnik MMA w Polsce – Mamed Khalidov, poinformował na swoim profilu w serwisie Facebook, że poddał się operacji kręgosłupa, z którą zmagał się podczas ostatniej swojej walki na KSW 29: Reload.

Informacje o tym, że Khalidovowi dokucza ból pleców były podawane jeszcze przed galą na portalach branżowych, jednak mimo tego Mamed postanowił zawalczyć w Krakowie. Zawodnik w wypowiedziach po walce mówił, że nawet podczas starcia w oktagonie bolał go kręgosłup, co mogło tłumaczyć jego postawę podczas ostatniej walki (Mamed podczas swoich pojedynków walczy bardzo pewnie i odważnie, dzięki czemu swoich rywali często „kończył” w pierwszej rundzie; tych atutów zabrakło podczas starcia z Amerykaninem Cooperem). Kilka dni po gali gwiazda KSW informowała, że operacja jednak nie będzie konieczna. Z kolei dziś Polak umieścił taką informację na swoim fanpage’u:

Witam wszystkich serdecznie, jednak nie dało się uniknąć operacji. Operacja się udała, czeka mnie dwa miesiące rehabilitacji, po czym wracam do treningów. Jak Bóg da, w drugiej połowie roku wracam do oktagonu KSW. Dziękuje wszystkim za wsparcie:-)))

Mamed Khalidov w szpitalu po przeprowadzonej operacji (źródło: Mamed Khalidov Facebook fanpage)

 

Oznacza to, że możliwym terminem powrotu fajtera będzie pierwsza gala KSW poza granicami Polski, która odbędzie się 31 października w Londynie.

Najlepszemu zawodnikowi w Polsce bez podziału na kategorie wagowe życzymy udanej rehabilitacji i szybkiego powrotu do zdrowia i treningów!

3 KOMENTARZE

Zostaw odpowiedź