Redakcja

Redakcja

Poznajcie zespół Fali Sportu!

Redaktor naczelny:

Radosław Pietrzak – w Fali Sportu odpowiedzialny po trochu za wszystko. Z wykształcenia i zawodu specjalista od dziennikarstwa, nowych mediów oraz… bezpieczeństwa. Obecnie redaktor i startupowiec z wielkimi planami. Nie wyobraża sobie życia bez uprawiania sportu i angielskiej Premier League. Prywatnie fanatyczny, a zarazem bardzo krytyczny kibic Manchesteru United i kulturysta amator.

Szef IT:

Marcin Lach

Wydawcy:

Agnieszka Kmita

Justyna Kierzkowska – studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Czyta i pisze nałogowo, najczęściej na dedlajnach, w Magicznej Krainie Międzyczasu pije litry herbaty, słucha Shakiry i robi miliony różnych rzeczy. Dziennikarstwo sportowe to jedna z jej największych pasji. Absolutnie nie ma słabości do hiszpańskich sportowców. Do Rogera Federera też nie.

Adam Śmietański – sport, muzyka, literatura, gry. Koszykówka, piłka nożna, rock, heavy metal. Metro 2033, Pan Lodowego Ogrodu, Warcraft 3, Mass Effect. Kiedy mam zbyt dużo wolnego czasu chwytam za pióro lub aparat, co bywa dramatyczne w skutkach.

Konrad Marzec – fanatyk futbolu. Specjalista od Premier League i Ekstraklasy, ale kibic Barcelony. Torunianin z krwi i kości, więc żużel jest mi bliski. Piszę, bo dobrze piszę. Gardzę statystyką, uważam ją za największe kłamstwo.

Michał Skrzypski – student filologii polskiej i absolwent szkoły muzycznej. Od ósmego roku życia bezgranicznie zakochany w sporcie. Sen z powiek od lat ściąga mu piłka nożna, siatkówka i sporty zimowe, ale i inne dyscypliny nie są mu obce. Poza sportem nie widzi swojego życia…

Redaktorzy:

Adam Białek

Anna Domowicz – absolwentka prawa, która bez aplikacji została sędzią, jednak nie chodzi w todze, choć czarny wyszczupla. Zamiast młoteczka sędziowskiego używa gwizdka, a zamiast kary grzywny stosuje żółte i czerwone kartki. Z pasji do piłki przełożyła obronę pracy magisterskiej, po to by móc uczestniczyć z akredytacją UEFA w wielkim piłkarskim wydarzeniu EURO2012. Nieustannie wierzy, że sukces polskiej piłki nożnej kiedyś nastąpi. Choć miewa czasem chwile zwątpienia. Pisze subiektywnie i z kobiecej perspektywy o sporcie, próbując przy tym zachować obiektywizm i zawsze rozważyć wszystkie za i przeciw. Motto życiowe „dopóki piłka w grze” sprawia, że rzadko się poddaje i zdecydowanie woli żałować, że coś zrobiła aniżeli, że tego nie zrobiła. Oprócz miłości do piłki wyznaje zdrowy tryb życia. Na co dzień jednak pracuje jako account w agencji kreatywnej, choć wiadomo, że czasem praca z klientem do najzdrowszych nie należy. Kiedyś chciała zostać dziennikarzem i stale do tego dąży, choć wyjątkowo okrężną drogą…

Bartek Ikwanty

Arek Bartos – student Dziennikarstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Pasjonat sportu. Zagorzały fan piłki nożnej (liga angielska, niemiecka, hiszpańska…) oraz MMA (UFC, Bellator, KSW, Cage Warriors, Fighters Arena i inne)! Sportem interesuje się od dzieciństwa i nie wyobraża sobie życia bez niego.

Dominik Lenart – pasję do piłki nożnej mam zaszczepioną już od dzieciństwa. Piszę przede wszystkim o futbolu w wydaniu europejskim, głównie o piłce hiszpańskiej i angielskiej.

Kamil Rogala

Karolina Snowarska – interesuję się sportem od 6 lat. Moimi ulubionymi dyscyplinami są biegi narciarskie i tenis, które w miarę możliwości staram się uprawiać. Jednak wszystkie sporty są mi bliskie i śledzę poczynania naszych sportowców na mniej ważnych, jak i najważniejszych zawodach.

Katarzyna Kozłowska – miłośniczka sportu od dziecka. Entuzjastka siatkówki męskiej, koneserka volleya kobiecego. Lokalna patriotka, która co roku zimą musi wszystkim tłumaczyć czemu łyżwiarstwo figurowe to jednak jest sport.  Świat staram się opisywać nie tylko słowami, ale także zdjęciami.

Katarzyna Wojtyła – redaguję swoją stronę o sporcie lokalnym, gram w siatkówkę, trenuję młodych następców Wlazłego i spółki, a teraz zaczynam przygodę z Falą Sportu. Oprócz siatkówki moimi ulubionymi dyscyplinami są piłka nożna i tenis.

Kinga Wiśniewska – początkująca dziennikarka sportowa, zakochana w hiszpańskiej piłce nożnej. Prywatnie Madridistka.

Krzysiek Czyż – psychofan Premier League i amator zarywania nocy na rzecz NBA. Keep the Blue Flag Flying High. Wychowany na Juventusie i popisach Pavla Nedveda.

Maciek Topolewski

Marcin Koryń

Marek Pernal 

Marta Dudek

Michał Cieślik – absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, stawiający pierwsze kroki na dziennikarskiej drodze. Zafascynowany sportem w każdej postaci. Tak po prostu.

Michał Grzelski

Michał Kędzierski – żyję marzeniem, że kiedyś będę komentował dla Was rozgrywki Primera Division | Illa, Illa, Illa, La Liga Maravilla!

Michał Roszkowski – miłośnik motoryzacji i wszystkiego co z się z nią wiąże. Obecnie student filologii polskiej. Sportami motorowymi interesuję się od zawsze. Główne serie wyścigowe i rajdowe: Formuła 1, WRC, WTCC, drifting,

Monika Góra – studentka pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Na co dzień zakochany w sporcie kibic, przede wszystkim siatkówki, skoków narciarskich i piłki ręcznej.

Paweł Kaczmarek

Paweł Kucięba – kolarz z zamiłowania, dziennikarz z wykształcenia. Ze sportem związany od zawsze. Główne dyscypliny: kolarstwo, snowboard i sporty motorowe.

Piotr Przyborowski

Wiktor Gumiński – jestem fanem sportu od dziecka. Interesują mnie przede wszystkim piłka nożna, siatkówka oraz piłka ręczna. Uwielbiam uczestniczyć w przeróżnych widowiskach sportowych, a także odwiedzać poszczególne stadiony, kiedy nie słychać na nich zgiełku tłumów. Sport w połączeniu z podróżami stanowi lwią część mojego życia.