To, że największa organizacja MMA na świecie chce wejść na rynek polski wiadomo już od 2 lat, jednak dotychczas nie padły żadne konkretne terminy. Dopiero w ostatnim odcinku programu „Puncher” transmitowanym przez Polsat Sport News zapowiedziano, że Ultimate Fighting Championship za 10 dni oficjalnie ogłosi galę w naszym kraju.

Tę informację potwierdził również Wojsław Rysiewski – były redaktor naczelny MMARocks.pl, a obecnie pracownik federacji KSW. Na Twitterze napisał, że gala ma zostać zorganizowana 4 albo 11 kwietnia w którymś z trzech miast: Gdańsk, Kraków lub Łódź. Ponadto Łukasz Jurkowski w zapowiedzi programu „Fight Raport”, który transmitowany jest w Orange Sport, również pewnie mówi o gali w Polsce jeszcze w tym roku.

Już w poprzednim roku było głośno o tym, że amerykański gigant planuje zorganizować imprezę w naszej ojczyźnie. Nawet było dość blisko. Niestety, z niewiadomych przyczyn gala nie odbyła się, a zamiast niej w zbliżonym terminie zrobiono imprezę w Berlinie.

O tym, że już niedługo możemy doczekać się gali w Polsce świadczy też to, że tacy zawodnicy jak Marcin Bandel, Krzysztof Jotko, Daniel Omielańczuk, Janek Błachowicz i Asia Jędrzejczyk nie mają ogłoszonych jeszcze kolejnych walk, a już przygotowują się do nich. Nie bez znaczenia zapewne są też dwa fakty: Błachowicz pojawi się jako gość specjalny na najbliższej gali UFC w Sztokholmie, podczas której walką wieczoru będzie pojedynek między Alexandrem Gustaffsonem a Anthonym Johnsonem. Całkiem niedawno również Joanna Jędrzejczyk na Twitterze napisała, że jej następna walka odbędzie się szybciej niż myślała.

Gala UFC w Polsce już w 2015 roku?
Czy UFC zawita do Polski w 2015 roku?

Przypominam też, że swoją następną walkę Jędrzejczyk stoczy z mistrzynią swojej dywizji, Carlą Esparzą, więc stawką będzie pas mistrzowski organizacji. W przypadku UFC walka o tytuł jest zawsze walką wieczoru. Dla polskich fanów MMA nie ma większego marzenia niż debiut organizacji w Polsce z walką wieczoru o pas, w której uczestniczką będzie Polka.

1 KOMENTARZ

Zostaw odpowiedź